فهرست مطالب

اینترنت ماهواره ای برای گوشی موبایل سامسونگ S23

به گزارش تیم تحقیقاتی دیجی پویا، پس از اپل و هواوی، اکنون سامسونگ هم به دنبال افزودن قابلیت ارتباط ماهواره‌ای به گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار خود افتاده و به نظر می‌رسد این ویژگی به استاندارد جدیدی برای گوشی‌های هوشمند تبدیل خواهد شد. بر این اساس، گلکسی S23 اولین گوشی هوشمند سامسونگ خواهد بود که به این قابلیت مجهز می‌شود. البته اپل فعلاً این قابلیت را به‌عنوان یک ویژگی قابل‌استفاده در شرایط اضطراری معرفی کرده که به کاربران آیفون 14 این امکان را می‌دهد با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و پیام ارسال کنند.

هواوی قبل از اپل از امکان ارتباط ماهواره‌ای در گوشی‌های سری Mate 50 خود پرده برداشته بود که توانایی ارسال پیام‌های کوتاه متنی را توسط ماهواره‌های چینی Beidou ممکن ساخته بودند. البته باید گفت که قابلیت ارتباطات ماهواره‌ای اپل تا نوامبر (مهر) در دسترس نبوده و ابتدا فقط برای کشورهای آمریکا و کانادا در دسترس خواهد بود. البته اپل قول داده تا این ویژگی را در کشورهای دیگر هم عرضه نماید.ارتباط ماهواره‌ای گلکسی S23، شایعه یا واقعیت

شایعه شده سامسونگ هم قصد دارد قابلیت ارتباط ماهواره‌ای را به گوشی‌های گلکسی خود اضافه کند. بنابراین می‌توان انتظار داشت این قابلیت با گوشی گلکسی S23 در دسترس کاربران قرار گیرد. البته این شایعات به‌صورت رسمی تأیید نشده و هنوز هم قراردادی میان شرکت‌های فعال در زمینه ارتباطات ماهواره‌ای با سامسونگ امضا نشده است.

این در حالی است که اپل این قابلیت را با همکاری شبکه ارتباطی و ماهواره‌ای GlobeStar برای آیفون‌های خود عرضه کرده است. بر اساس گزارش‌های منتشر شده 85 درصد ظرفیت حال و آینده این شرکت ماهواره‌ای توسط اپل اجاره شده تا برای ارتباط ماهواره‌ای گوشی‌های آیفون استفاده شود. به نقل از XDA-Developers در این گزارش آمده است که سامسونگ با Iridium Communications همکاری می‌کند تا از 66 ماهواره ارتباطی مدار پایین این شرکت استفاده کند و ویژگی ارتباط ماهواره‌ای را به کاربران سری گلکسی S23 ارائه کند. برخلاف اپل که فقط ارتباطات اضطراری از طریق ماهواره را فراهم می‌کند، ویژگی سامسونگ همچنین شامل ارسال پیام‌های متنی و تصاویر با وضوح پایین نیز خواهد شد.

در پایان باید منتظر ماند و دید که آیا این شایعات در روزهای آینده تایید خواهد شد یا خیر اما آنچه مسلم است این است که این ویژگی در آینده‌‌ای نزدیک به یک استاندارد برای گوشی‌های هوشمند تبدیل خواهد شد.

در صورتی که قصد مشاهده و خرید تلفن همراه برند Samsung را دارید از لینک زیر اقدام نمایید: