فهرست مطالب

دوربین سلفی آیفون 14 و تغییر؟!

با توجه به تحقیقات تیم دیجی پویا، طبق شایعاتی که از افشاکننده اپل مینگ چی کو منتشر کرده اپل آزمایش های خود را برای ارتقا دوربین سلفی آیفون های سری 14 شروع کرده و گفته می‌شود این بزرگ‌ترین ارتقای اعمال‌شده روی دوربین سلفی آیفون در سال‌های اخیر خواهد بود.

برخی از این تأمین‌کنندگان دوربین موبایل درحال‌حاضر با اپل همکاری دارند که ازجمله می‌توان به سونی اشاره کرد که همچنان به ارائه‌ی حسگرهای دوربین برای آیفون‌های بعدی ادامه خواهد داد. Genius و Largan نیز وظیفه‌ی تأمین لنزهای موردنیاز آیفون ۱۴ را برعهده خواهند داشت، درحالی‌که Alps و Luxshare ماژول فوکوس جدید اپل را تولید خواهند کرد.

اما وقتی نوبت به ماژول دوربین جلو می‌رسد، اپل برای اولین‌بار به سراغ شرکت کره‌ای ال‌جی اینوتک رفته است. خبر همکاری اپل و ال‌جی اینوتک اولین‌بار ماه گذشته اعلام شد؛ هنگامی‌ که اپل به‌دلیل مشکلات کیفی، برای تامین قطعات از کمپانی های چینی به مشکل خورده بود.

از ویژگی های دوربین سلفی جدید اپل، می توان به فوکوس خودکار آن اشاره کرد که در مقایسه با دوربین سلفی آیفون‌های فعلی، کیفیت بسیار بهتری برای ثبت عکس و فیلم‌ خواهد داشت. گشودگی دیافراگم (فاصله کانونی) دوربین جلوی نسل بعدی آیفون نیز f/1.9 می باشد. آخرین باری که اپل گشودگی دیافراگم متفاوتی را برای آیفون اراعه داده بود مربوط به سال 2019 و آیفون 11 بود که با گشودگی دیافراگم f/2.2 معرفی شده بود.

بهبود دوربین سلفی احتمالا روی همه آیفون های جدید اعمال خواهد شد اما برخی از بهبود ها در دوربین اصلی فقط مختص مدل های پرو آیفون 14 خواهد بود مثل فیلم برداری 8k و دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی. برای مشاهده موجودی تلفن های همراه برند Iphone از لینک زیر اقدام نمایید: