فهرست مطالب

آموزش راه اندازی گوشی‌های شیائومی

قطعا شما برای راه‌اندازی گوشی شیائومی هوشمند جدیدی که خریداری کرده‌اید با ما همراه هستید! اگر می‌خواهید چگونگی راه‌اندازی گوشی Xiaomi خود را بدانید، دیجی پویا بهترین انتخاب شما می باشد.
شروع راه‌اندازی گوشی موبایل تجربه‌ای جالب و مهیج را به شما می‌دهد، اما در کنار آن نگرانی نیز خواهید داشت که آیا قادر به انجام آن هستید یا خیر؟ نگران نباشید ما اینجا هستیم تا شما را در این راستا راهنمایی کنیم تا تمامی مراحل را گام به گام و خیلی آسان سپری کنید. در این مقاله می‌خواهیم نحوه راه‌اندازی گوشی هوشمند شیائومی Mi و Redmi را آموزش دهیم، با ما همراه باشید.
توجه: این مقاله راهنمای راه‌اندازی گوشی‌های هوشمند جدید شیائومی می‌باشد که از MIUI 14 پشتیبانی می‌کنند. لازم به ذکر است که روند راه‌اندازی گوشی‌های قدیمی اندروید شیائومی نیز تقریبا با این فرایند یکی می‌باشد.

مراحل راه‌اندازی گوشی‌های شیائومی Mi و Redmi به صورت مختصر:

1.دکمه‌ی پاور را فشار دهید.
2.زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید.
3.منطقه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
4.با شرایط و ضوابط پس از بررسی و مطالعه موافقت کنید.
5.سیم‌کارت را بررسی کنید.
6.بررسی اتصال به شبکه وای‌فای.
7.خدمات ارائه‌دهنده گوگل را بررسی کنید.
8.تنظیم رمزعبور برای گوشی.
9.انجام و بررسی تنظیم اضافی.
10.تنظیم زمینه قفل صفحه نمایش.
11.انتخاب Default Launcher.
12.شما آماده شروع کار با گوشی هستید.
تمامی مراحل راه‌اندازی گوشی موبایل شیائومی به صورت کامل در اینجا ذکر شده است؛ توجه داشته باشید که اگر تمام گام‌ها را صحیح طی کنید، هنگام راه‌اندازی با هیچگونه مشکلی مواجه نخواهید شد.

در ادامه مقاله، به صورت تصویر به تصویر به مراحل راه اندازی گوشی شیائومی می پردازیم.

راه اندازی گوشی شیائومی به صورت تصویری

 • فشردن دکمه پاور (Power):

در ابتدا دکمه پاور گوشی خود را پیدا کنید، سپس دکمه پاور را برای چند ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا گوشی بلرزد و نشان(لوگو/برند) گوشی نمایش داده شود. اکنون می‌توانید دکمه را رها کنید و روند راه‌اندازی را شروع کنید. در صورتی که گوشی همراه شما از MIUI 14 پشتیبانی می‌کند، لوگوی MIUI 14 نمایش داده می‌شود و برای ادامه می‌توانید بر روی آیکون(نماد) > یا اصطلاحا دکمه‌ بعدی را لمس کنید. در صورتی که گوشی شما از نسخه قدیمی MIUI پشتیبانی می‌کند هیچ نگرانی نداشته باشید چرا که روند راه اندازی گوشی شیائومی تقریبا به صورت یکسان می باشد.

miui 14 در گوشی های شیائومی

 • زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید.
  گوشی هوشمند شیائومی چند زبان را به کاربران خود پیشنهاد می‌دهد که می‌توانید با توجه به زبان کشور خود آن را انتخاب کنید. بصورت پیش‌فرض زبان انگلیسی هند برای آن ثبت شده است که می‌توانید به زبان فارسی و یا هر زبان دیگری تغییر دهید؛ همچنین با انتخاب گزینه ارائه شده در پایین صفحه می‌توانید اندازه فونت متن گوشی خود را بزرگ و یا کوچک نمایید.

انتخاب زبان در گوشی شیائومی

 • منطقه خود را انتخاب کنید:

به صورت پیش فرض کشور هند به عنوان منطقه گوشی شیائومی انتخاب شده است اما می‌توانید در طول روند راه‎اندازی آن را به راحتی تغییر دهید. پس از تغییر و انتخاب منطقه جدید، چند ثانیه طول می‌کشد تا به منوی بعدی بروید.

انتخاب محل زندگی در گوشی شیائومی

 • موافقت با شرایط و ضوابط شیائومی

در این مرحله از شما تقاضا می‌شود که سیاست حفظ حریم خصوصی شیائومی را حتما مطالعه نمایید چرا که از اطلاعاتی که گوشی جمع‌آوری می‌کند شما را آگاه می‌سازد. پس از پایان خواندن شرایط و ضوابط، بر روی گزینه "من توافق‌نامه و خط‌مشی رازداری را مطالعه و موافق هستم" را کلیک کنید و دکمه‎ی ادامه(>) را فشار دهید.

پذیرش-قوانین-در-گوشی-های-شیائومی

 • بررسی سیم کارت

در این مرحله گوشی موبایل شما درحال بررسی موجود بودن سیم‎کارت می‌باشد. در صورتی که قبلا سیم‎کارت را وارد کرده باشید به طور خودکار به مرحله بعدی می‌رود، اما در غیر این صورت گوشی از شما می‌خواهد که برای انجام این کار اقدام کنید. اگر نمی‌دانید که چگونه سیم‌کارت خود را وارد نمایید، لطفا به دفترچه راهنمای دستورالعمل گوشی همراه خود که داخل جعبه موجود می‎باشد مراجعه نمایید؛ با این حال اگر می‎خواهید به مراحل بدون جایگذاری سیم‎کارت ادامه دهید کافی‌ست روی آیکون(نماد) فلش کلیک کنید تا از این مرحله عبور کنید و یا می‎توانید از گزینه Skip this step استفاده نمایید و بعدا سیم‏کارت خود را وارد کنید.

انتخاب-سیمکارت-در-گوشی-های-شیائومی

 • بررسی اتصال WIFI

اکنون نوبت اتصال وای‏فای می‎باشد که به شیرین‎ترین مرحله معروف است. در این مرحله شما می‏توانید گوشی موبایل خود را به یک شبکه بی‎سیم متصل نمایید. تمامی شبکه ‎های بی‎سیم موجود و یا همان وای‏فای، روی صفحه نمایش داده می‌شوند و شما به راحتی قادر به وارد کردن اطلاعات معتبر خود برای اتصال به شبکه خواهید بود که همچنین شبکه های باز را بدون نیاز به وارد نمودن رمز می‎توانید متصل کنید. در صورتی که نیاز به اتصال به یک شبکه بی‎سیم ندارید می‎توانید بعدا برای انجام این کار اقدام نمایید و این مرحله را نادیده بگیرید.

انتخاب-وای-فای-در-گوشی-شیائومی

 • خدمات ارائه ‎دهنده گوگل

همان‎طور که می‎دانید گوشی شیائومی شما از سیستم عامل اندروید استفاده می‎کند، از این رو گوگل سرویس‌های مختلف خود را از پیش نصب کرده است و یک تجربه کاربری عالی را برای شما به ارمغان می آورد. با این حال، برای اینکه سرویس‌های گوگل بدون هیچگونه مشکلی اجرا شوند، بنابراین گوشی با اجازه شما این امکان را می‎دهد تا دسترسی هایی مانند اطلاعات مکان، ارسال داده ‎های استفاده و تشخیصی به گوگل صورت گیرند. پیشنهاد ما به شما بررسی دقیق و تکی مجوزهایی که گوگل از شما درخواست می‎کند و سپس بپذیرید و به مراحل بعدی بروید.

سرویس-های-گوگل-در-گوشی-شیائومی

 • تنظیم رمز عبور برای گوشی

در این مرحله برای امنیت و اطمینان از دسترسی شما به گوشی موبایل کافی‌ست، رمز عبوری برای گوشی خود تنظیم کنید که می‎توانید از مکانیسم های امنیتی سنتی مانند پین، الگو و رمز عبور و یا می‌توانید از بیومتریک(چهره یا اثر انگشت) استفاده نمایید.

تنظیم-رمز-عبور-در-گوشی-شیائومی


 • انجام و بررسی تنظیمات اضافی

در منوی تنظیمات اضافی با گزینه هایی مانند فعالسازی سرویس‎های مبتنی بر مکان، روشن/خاموش کردن تبلیغات و یا فعالسازی به‎ روزرسانی ‎های خودکار سیستم، تبلیغات مربوط به صفحه قفل(Glance for Mi) و یا ثبت نام روبه‌رو خواهید شد که در صورت تمایل می‎توانید به تنظیم آنها نیز بپردازید. پیشنهاد می‎شود که در ابتدا تنظیمات مربوط به تبلیغات را غیرفعال کنید چرا که طی تجربه‎ های به دست آمده، برای اکثر کاربران نمایش بیش از حد تبلیغات موجب آزردگی خاطر آنها شده است. هر چند این گزینه را بعدها نیز می‎توان بررسی و تنظیم کرد.

انجام-تنظیمات-در-گوشی-شیائومی-حین-راه-اندازی

 • تنظیم زمینه قفل صفحه نمایش

پس از عبور از مرحله قبلی، پنجره‎ای برای شما باز می شود که بنا به تمایل می‎توانید با تنظیمات تصویر زمینه پیشنهاد شده برای قفل صفحه نمایش گوشی خود موافقت کنید و یا گزینه عدم موافقت را انتخاب کنید. این مرحله کاملا اختیاری است.

نحوه-تنظیم-بکگراند-صفحه-قفل-شیائومی

 • انتخاب Default Launcher

در این مرحله می‎توانید سبک لانچر پیش‌فرض خود را انتخاب کنید. درحال حاضر دو مورد برای انتخاب وجود دارد: کلاسیک(Classic) و اپ دراور(App Drawer).

در سبک کلاسیک(Classic)، همه آیتم‎ها در صفحه نمایش اصلی نمایش داده می‎شود و تقریبا می‎توان گفت شبیه رابط کاربری IOS 

است. از طرفی، اپ دراور(App Drawer) یک صفحه مختص آیتم‏ها با قابلیت شخصی ‎سازی ارائه می‎دهد و همچنین دارای یک محیط مجزا برای تمامی برنامه‎ های موجود بر روی دستگاه گوشی همراه شما می‎باشد. در نهایت پس از انتخاب آیکون(نماد) > را انتخاب کنید.

انتخاب-لانچر-در-گوشی-شیائومی

 • آماده شروع کار با گوشی

تبریک!

راه‎‌اندازی گوشی هوشمند شیائومی شما با موفقیت به اتمام رسید.

اما پیش از این که صفحه اصلی گوشی به شما خوش‌آمدگویی بگوید برای آخرین‌بار آیکون(نماد) > را لمس کنید؛ در این هنگام ممکن است چند ثانیه زمان ببرد تا اولین بوت دستگاه شما انجام گیرد.

همان‎طور که انتظار می‎رفت راه ‎اندازی گوشی ‏های شیائومی چندان دشوار نبود، امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که بدون نیاز به کارشناس مربوطه به راحتی تنظیمات را انجام دهید.

دیجی پویا بعنوان بزرگترین وارد کننده گوشی های شیائومی پیشنهاد می کند تا در صورتی که تمایل به مشاهده لیست گوشی های شیائومی زیر قیمت بازار هستید بر روی "قیمت گوشی شیائومی" کلیک نمایید.