فهرست مطالب

اگر تاکنون اقدام به خرید گوشی‌های آیفون اپل کرده باشید با واژه‌ای به نام پارت نامبر روبرو شده‌اید؛ اما پارت نامبر چیست که هنگام خرید حتماً باید به آن توجه کرد؟ پارت نامبرهای مختلف چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟ اصلاً آیا مهم است که چه پارت نامبری را انتخاب کنیم؟

 در این مقاله میخواهیم به بررسی تمام تفاوت پارت نامبرهای اپل موجود در بازار بپردازیم و شما را برای تصمیم گیری بهتر راهنمایی نمائیم.

 • ویدیو تفاوت پارت نامبرهای آیفون

پارت نامبر آیفون چیست؟

بنا بر تحقیقات تیم دیجی پویا، پارت نامبر هر آیفون نشان‌دهنده‌ی کشور مقصد آنست؛ یعنی اپل معین می‌کند که هر کدام از گوشی‌ها قرارست در چه کشوری به فروش برسد و مورد استفاده قرار بگیرد؛ سپس با در نظر گرفتن این موضوع، تفاوت‌هایی در پارت نامبر اپل ایجاد می‌کند. این تفاوت‌ها در پارت نامبرهای اپل بیشتر در قسمت نرم‌افزارند و از همین جهت جایی برای نگرانی نیست.

واقعیت اینست که اگر منظورمان از تولید، همان اسمبل کردن (مونتاژ کردن) قطعات گوشی باشد، همه‌ی محصولات اپل از جمله آیفون ها در دو کارخانه‌ی Foxconn و Pegatron تولید می‌شوند که اصالت هر دو شرکت به کشور تایوان باز می‌گرد. مدیریت این شرکت‌ها در تایوان است، اما هر دو در کشورهای دیگری از جمله چین شعبه‌ دارند. بیشتر محصولات اپل که در بازار ایران موجودست توسط کارخانه‌ی شعبه‌ی چین Foxconn اسمبل شده؛ به همین دلیل اگر جعبه‌ی آیفونتان نگاه کنید، می‌بینید که در پشت جعبه نوشته شده: “designed by apple in California – assembled in China” (که به معنای اینست که این دستگاه توسط اپل در کالیفرنیا طراحی شده، اما در چین اسمبل و بسته‌بندی شده است).

پارت-نامبرهای-آیفون-کدامند

اپل برای کاهش هزینه نهایی تولید ایفون‌‌ها، چندین سال است که تولید آیفون‌های خود را به کشور چین محول کرده‌ است، همانند بسیاری از کمپانی‌های بزرگ دیگر مثل سامسونگ.

پس شما هر سفارش ساختی که تهیه کنید از کیفیت ساخت یکسانی برخوردار است و در کشور چین تولید شده است.

تفاوت پارت نامبر آیفون در چیست؟

تفاوت پارت نامبر های اپل در کیفیت آنها نیست و بیشتر در قسمت نرم‌افزار متفاوند؛ تفاوت‌های بسیار کوچکی هم در سخت افزار وجود دارد که در ادامه آن را بررسی می‌کنیم. البته در نسخه‌های قدیمی‌تر آیفون که شارژر همراه با دستگاه درون جعبه ارائه می‌شد، بسته به بازار هدف، شکل ظاهری آداپتور شارژر متفاوت بود که منجر به تغییراتی در اندازه‌ی جعبه‌ی آیفون‌ها نیز می‌شد، اما در حال حاضر دیگر خبری از شارژر نیست و جعبه‌ی همه‌ی مدل‌ها یک اندازه است.

تفاوت-پارت-نامبرهای-آیفون

از دیگر تفاوت پارت نامبر های ایفون مربوط به جایگاه سیم‌کارت آنهاست. در برخی کشورها امکان استفاده از esim وجود دارد و به همین دلیل آیفون‌های دوسیم‌کارتی که برای عرضه در آن کشورها ارائه می‌شوند، از یک سیمکارت فیزیکی و یک esim پشتیبانی می‌کنند و در عمل تنها یک جایگاه برای سیم‌کارت فیزیکی دارند.

واقعیت اینست که همه‌ی پارت نامبرها وارد کشور ایران نمی‌شوند و برای واردات آیفون در ایران تنها از چند پارت نامبر خاص استفاده می‌شود. در ادامه به پارت نامبر آیفون و تفاوت پارت نامبرهای موجود در ایران می پردازیم.

تشخیص پارت نامبر آیفون اپل

در مقابل model number یک کد نوشته شده که پارت نامبر را نیز شامل می‌شود. این کد در واقع دارای ۵ قسمت است.

تشخیص-پارت-نامبرهای-آیفون

قسمت اول در اغلب مدل‌هایی که در دست ماست M هست، اما اگر حرف دیگری بجز M را در این قسمت مشاهده کردید، می‌توانید آن را مطابق لیست فوق تعبیر کنید:

M: آیفون جدید است.

F : آیفون (توسط شرکت اپل) رفرش شده است.

P : آیفون به صورت سفارشی ساخته شده است.

N : دستگاه یک آیفون کاملاً جدیدست که برای تعویض دستگاه معیوب تحت گارانتی برای کاربر صادر شده است.

قسمت آخر: A/: این حرف را نیز در آخر شماره‌ی همه‌ی مدل‌های آیفون که دست ماست می‌توان دید و نشان می‌دهد که گوشی برای فروش در فروشگاه‌های مارک اپل در نظر گرفته شده است.

برای تشخیص پارت نامبر های ایفون به حروف الفبای لاتین قبل از / (عموماً دو حرف و گاهی هم یک حرف) توجه کنید.

مدل-نامبر-در-پارت-نامبرهای-آیفون

بهترین پارت نامبر های آیفون:

 • پارت نامبر ZAA (سنگاپور)

کشور سنگاپور که یک کشور آسیایی است، کاربران کشورش بیشتر درخواست آیفون‌های دوسیمکارته (فیزیکی) را داشتند پس آیفون‌هایی که برای این کشور ساخته میشوند، دوسیمکارته هستند.
 • پارت نامبر CH (چین)

یکی دیگر از پارت‌نامبرهای محبوب بین ایرانیان ch است که برای عرضه در کشور چین ارائه می‌شود. آیفون‌های ch از دو سیم کارت فیزیکی پشتیبانی می‌کنند و تنها محدودیتشان به دلیل وجود محدودیت‌هایی که سیاستمداران این کشور قرار داده‌اند،  در برنامه‌ی فیس تایم است. در واقع فیس تایم را می‌توانید به عنوان یکی از برنامه‌های پیش‌فرض روی این گوشی‌ها مشاهده کنید و با آن تماس‌های تصویری برقرار کنید، اما امکان برقراری تماس صوتی و یا تماس گروهی در فیس تایم وجود ندارد.
 • پارت نامبر lla (آمریکا)

آیفون‌های LL مخصوص بازار آمریکا ساخته می‌شوند که اولین وجه تمایز مهم این پارت نامبر در پشتیبانی از یک سیم‌کارت فیزیکی است.

تفاوت دیگری که آیفون LLA (در آیفون های سری ۱۲ و ۱۳) با دیگر پارت نامبرها دارد در برخورداری آنها از «آنتن فیزیکی mmWave فناوری ۵G» در لبه‌ی سمت راست و زیر کلید پاور آنست که در ایران فعلا کاربردی ندارد.

پارت-نامبر-LLA

ناگفته نماند که صحبت ما در مورد مونتاژ و سرهم کردن قطعات بود و نه ساخت آنها؛ چرا که اگر بخواهیم جزئی‌تر به اجزای تشکیل دهنده‌ی هر آیفون نگاه کنیم می‌بینیم که اپل برای ساخت هر قطعه از یک شرکت کمک گرفته و عملاً هر جزء آیفون از یک کشور متفاوت است.

ساختار-گوشی-های-آیفون

" وقتی در یک کشور سفارش ساخت‌های مختلفی پیدا میشود یعنی پای دلالان وارد بازار شده است در غیر اینصورت دلیلی ندارد در کشور سنگاپور شما آیفونی با پارت نامبر چین پیدا کنید "

البته این موضوع در کشور ما بسیار واضح است چون آیفون‌ها از مبادی قانونی شرکت اپل برای ایران تامین نمیشوند و همواره پای کشورهای واسطه مثل امارات یا سنگاپور برای وارد کردن آیفون به ایران در میان است. همین موضوع باعث میشود تا قیمت سفارش ساخت‌های مختلف با توجه به محدویت‌هایی که دارند و یا با محوریت عرضه و تقاضا قیمت‌های متفاوتی داشته باشند.

معایب پارت نامبر LLA (آمریکا)

از جمله معایب پارت نامبر LLA آمریکا میتوان به تک سیم بودن آن در ایران اشاره کرد؛ به این دلیل که به طور کلی از آیفون X به بعد گوشی های آیفون با پارت نامبر آمریکا با وجود دو سیم کارت بودن اما در ایران تنها از یک سیم آن میتوان استفاده کرد و سیم کارت دیگر آن روی بورد آیفون قرار گرفته که به esim معروف است و برای کشور ایران هنوز این قابلیت (استفاده از سیمکارت های الکترونیکی) فعال نشده و سبب شده تمامی Part Number های LLA از یک سیم کارت فیزیکی پشتیبانی کنند، البته که در سری جدید آیفون یعنی آیفون ۱۴ به بعد پارت نامبرهای LLA از سیم کارت فیزیکی پشتیبانی نمیکنند و فقط دو سیم کارت esim هستند.

معایب پارت نامبر JA (ژاپن)

پارت نامبر JA ژاپن به نسبت پارت نامبر LLA، دارای محدودیت بیشتری است و محدودیت Part Number ژاپن به صدای شاتر آن ختم میشود که نمیتوان آنرا حتی با سایلنت کردن گوشی هم قطع کرد و به دلیل مسائل امنیتی این کشور و ممنوعیت عکس برداری در بعضی اماکن، صدای شاتر دوربین فعال باشد. البته پارت نامبر JA همانند LLA از یک سیم کارت فیزیکی پشتیبانی میکند.

معایب پارت نامبر CHA (چین)

به علت قوانین رعایت حریم شخصی در کشور های آسیایی نظیر چین و ژاپن نمی‌توان صدا شاتر دوربین را حذف کرد و حتی اگر گوشی آیفون شما سایلنت باشد هم باز هم هنگام عکاسی صدایی به گوش می‌رسد.

در نسخه چین نمی‌توان از Face Time تماس صوتی و گروهی برقرار کرد اما تماس ویدئویی برقرار می‌شود.

پس حالا بهتر با فرق cha با zaa یا در واقع پارت نامبر چین با سنگاپور آشنا شدید؛ زیرا تنها پارت نامبری که هم دو سیم‌کارت است و هم هیچ محدودیت نرم‌افزاری ندارد سنگاپور به حساب می‌آید و این در حالیست که پارت نامبر چین با محدودیت‌های نرم‌افزاری همراه است.

معایب پارت نامبر ABA (امارات)

در ایفون با پارت نامبر امارات امکان استفاده از فیس تایم به طور کلی وجود ندارد و این موضوع به قوانین کشور امارات برمی‌گردد. فیس تام یک برنامه از اپل است که اجازه می‌دهند دارندگان محصولات این شرکت به صورت صوتی و تصویری از طریق اینترنت با هم تماس آنلاین برقرار کنند.

تشخیص پارت نامبر آیفون

حال که با معنی اصطلاح پارت نامبر آشنا شدید، حتما از خودتان می پرسید که پارت نامبر آیفون را از کجا تشخیص بدهیم؟ در ادامه به این موضوع می پردازیم.

تشخیص پارت نامبر گوشی ایفون از طریق تنظیمات

نحوه تشخیص پارت نامبر آیفون از تنظیمات گوشی به صورت زیر است:

 1. به قسمت تنظیمات (Settings) وارد شوید.
 2. گزینه‌ی about را انتخاب کنید.
 3. برای تشخیص پارت نامبر گوشی ایفون باید کدی که در قسمت model number نوشته شده را در نظر بگیرید. این کد در برگیرنده‌ی پارت نامبر آیفون شماست.

نحوه-تشخیص-پارت-نامبر-آیفون

تشخیص پارت نامبر آیفون از روی جعبه(کارتن گوشی)

تشخیص پارت نامبر ایفون از روی جعبه گوشی نیز امکان‌پذیرست و می‌توان با در دست داشتن جعبه‌ی گوشی متوجه این موضوع شد که اپل این دستگاه را برای عرضه در چه کشوری مد نظر داشته است.
در واقع همان Model Number دقیقاً در پشت جعبه نیز نوشته شده و می‌توانید با تطبیق آن با کدهای نشاندهنده‌ی پارت نامبرهای مختلف متوجه شوید که این مدل برای چه بازار هدفی عرضه شده است.

جدیدترین گوشی اپل:

بررسی گوشی آیفون SE4 2024
 • جدول پارت نامبر های آیفون (لیست):

  پارت نامبر
  کشور سازنده
  ZAA
  سنگاپور
  LLA
  آمریکا
  CHA
  چین
  HNA
  هند
  ABA
  مصر، اردن، عربستان سعودی و امارات متحده عربی
  BA
  ایرلند، انگلستان و برخی کشورهای این حوزه
  CLA
  کانادا
  CZA
  جمهوری چک
  HBA
  اسرائیل
  JA
  ژاپن
  RMA
  روسیه
  ZPA
  ماکائو و هنگ کنگ
  TUA
  ترکیه
  LZA
  شیلی، پاراگوئه و اروگوئه
  PLA
  کلمبیا، اکوادور، السالوادور، گواتمالا، هندوراس و پرو
  LEA
  آرژانتین
  NFA
  بلژیک، فرانسه و لوکزامبورگ
  KHA
  کره
  IPA
  ایتالیا
  DNA
  اتریش - آلمان - هلند
  EEA
  استونی
  MGA
  مجارستان
  MY
  مالزی
  MO
  ماکائو ، هنگ کنگ
  D
  آلمان
  IP
  ایتالیا
  BZ
  برزیل (مونتاژ شده در چین)
  BR
  برزیل (مونتاژ شده در برزیل)
  AB
  مصر ، اردن ، عربستان سعودی ، امارات
  SL
  اسلواکی
  SO
  آفریقای جنوبی
  TY
  اسپانیا ، ایتالیا
  VC
  کانادا
  KH
  کره جنوبی ، چین
  KS
  فنلاند ، سوئد
  KN
  نروژ ، دانمارک
  GR
  یونان
  E
  مکزیک
  DN
  اتریش ، آلمان ، هلند
  C
  کانادا
  B
  ایرلند ، بریتانیا
  T
  ایتالیا
  FD
  اتریش ، سوئیس
  PL
  لهستان
  PO
  پرتغال
  PP
  فیلیپین
  TH
  تایلند
  TU
  ترکیه
  X
  استرالیا
  CL
  کانادا
  VC
  کانادا
  SO
  آفریقای جنوبی
  در صورتی که تمایل دارید جدول بالا را بصورت کامل و جامع مشاهده نمایید می توانید از لینک زیر لیست پارت نامبرهای آیفون را دانلود نمایید:

نتیجه گیری برای بهترین پارت نامبر آیفون

همان‌طور که اشاره شد در کشور ما سه پارت نامبر وجود دارد که عمده‌ترین تفاوت بین آنها دو مورد است. مورد اول تک سیم کارت یا دو سیم کارت بودن آنها است و مورد دوم در برقراری تماس تصویری توسط برنامه اختصاصی اپل به نام Face Time است. اینکه کدام مورد برای شما مناسب است، خودتان باید تصمیم بگیرید اما هنگام تصمیم‌گیری دچار این اشتباه نشوید که چون پارت نامبرهای آمریکا برای این کشور طراحی شده‌اند، حتما نسبت به دو مورد دیگر باکیفیت‌تر هستند. تمام گوشی‌های اپل در چین تولید می‌شوند و هیچ تفاوتی از لحاظ کیفیت با یکدیگر ندارند.

تفاوت-پارت-نامبر-LLA-ZAA-CHA

تنها گوشی های مدل ایفون 13 مینی zaa و cha دو سیم کارت نیستند.

سوالات متداول

 • مدل نامبر آیفون چیست؟

در سری های مختلف آیفون، پارت نامبر آیفون یک رمز شناسایی منحصر به فرد است که برای هر مدل آیفون مانند پارت نامبر آیفون 13 و پارت نامبر آیفون 14، تولید شده توسط اپل اختصاص داده شده است. پارت نامبر بر روی بسته بندی محصول، در تنظیمات دستگاه ذکر می‌شود. با استفاده از پارت نامبر، می‌توانید مدل دقیق و نسخه آیفون خود را تشخیص دهید که دقیقا گوشی برای چه کشور و به سفارش چه کشوری ساخته شده است.
در هر دوره از عرضه آیفون، پارت نامبر‌ها ممکن است تغییر کنند. در نتیجه، برای تشخیص پارت نامبر آیفون مورد نظر در سال 2023، بهتر است به منابع رسمی اپل مراجعه کنید و یا از سایت ها و مقالات مربط با زبان فارسی استفاده کنید. البته اگر اقدام به خرید گوشی آیفون کرده باشید و به دنبال پارت نامبر گوشی خود هستید بهتر است از پشت جعبه آیفون خود چک کنید.

 • تفاوت پارت نامبر های آیفون چیست؟

پارت نامبرها در آیفون‌ به طور کلی به تفاوت‌های زیر اشاره می‌کند:
1. مدل آیفون: اولین تفاوتی که پارت نامبر نشان می‌دهد، مدل دقیق آیفون است. مثلاً ممکن است پارت نامبر برای آیفون 12 Pro Max "MGD83LL/A" باشد، در حالی که برای آیفون SE (دومین نسل) "MHGP3LL/A" باشد.
2. نسخه آیفون: پارت نامبر نشان می‌دهد که آیا دستگاه شما در نسخه خاصی تولید شده است یا خیر. به عنوان مثال، یک آیفون 12 Pro Max ممکن است در نسخه A2342 (برای بازار آمریکا) و یا نسخه A2410 (برای بازار جهانی) تولید شود.
3. منطقه جغرافیایی: پارت نامبر می‌تواند به منطقه جغرافیایی مربوطه نیز اشاره کند. برخی پارت نامبرها برای بازارهای خاصی مانند آمریکا (پارت نامبر lla)، سنگاپور (پارت نامبر zaa) و یا چین (پارت نامبر cha) طراحی می‌شوند.
مشخصات فنی: در بعضی موارد، پارت نامبر می‌تواند به مشخصات فنی خاص دستگاه اشاره کند، مانند ظرفیت حافظه داخلی یا دستگاه‌های قفل شده یا آزاد نیز اشاره ای ریز داشته باشد.
البته این نکته را نباید فاراموش کرد که پارت نامبر تنها یک رمز شناسایی است و برای تشخیص تمام جزئیات دقیق دستگاه، بهتر است از سایر منابع معتبر مانند مشخصات فنی رسمی اپل یا دستورالعمل‌های تولیدکننده استفاده کنید.

 • تفاوت پارت نامبر هند و ویتنام چیست؟

پارت نامبرها برای هر منطقه جغرافیایی ممکن است متفاوت باشند. اما به طور کلی تفاوت در پک های هند و ویتنام گوشی های سامسونگ است که حائز اهمیت است و این مبحث مربوط به گوشی های سامسونگ است و در گوشی های آیفون، پارت نامبر گوشی است که اهمیت دارد.

 • پارت نامبر AA/A ایفون مال کجاست؟

به احتمال زیاد پارت نامبر AA/A متعلق به کشور امارات یا همان UAE است (امارات متحده عربی) است، ولی به طور کلی درباره بعضی از پارت نامبر های آیفون اطلاعات دقیقی در دسترس نیست اما با توجه به منابعی مانند سایت techandcoolstuff ، پارت نامبر AA/A کد کشور آیفون‌های عرضه شده توسط اپل برای فروش و استفاده در امارات است. در واقع AA/A سه حرف آخر در قسمت شماره مدل‌های آیفون امارات است اما ممکن است پارت نامبر AA/A، در بقیه کشور ها نیز تولید و عرضه شوند. به عنوان مثال آیفون 14 پرو مکس 256 گیگابایت رنگ بنفش امارات، دارای شماره مدل MQ9X3AA/A است. آیفون های AA/A معمولاً در بحرین، عمان، قطر و کویت نیز فروخته می شوند.

 • پارت نامبر آیفون B/A مال کجاست؟

پارت نامبر B/A کد کشور آیفون‌هایی است که برای فروش در ایرلند و بریتانیا عرضه می شوند. B/A دو حرف آخر مدل نامبر آیفون برای مدل‌های آیفون ایرلند و بریتانیا هستند. به عنوان مثال، آیفون 8 پلاس 64 گیگابایتی طلایی از ایرلند/بریتانیا دارای شماره مدل زیر است: MQ8N2B/A.

 • پارت نامبر آیفون ZPA مال کجاست؟

در گذشته پارت نامبر ZP/A آِیفون، کد کشور آیفون هایی است که برای عرضه توسط اپل در کشور سنگاپور در نظر گرفته شده بود؛ اما به گفته توزیع کننده مجاز آیفون در پاکستان به نظر می رسد اپل امروزه مدل های آیفون 14 را با کد کشور ZP/A به کشور پاکستان عرضه می کند؛ البته دور از انتظار نیست که برخی از مدل های آیفون ZPA برای کشور هایی جز پاکستان و سنگاپور نیز تولید شوند.

 • تفاوت پارت نامبر آیفون CHA و ZAA در چیست؟

هردوی این پارت نامبر ها دو سیمکارت هستند اما پارت نامبر ZAA (سنگاپور) هیچ محدودیت نرم افزاری ندارد و این در حالیست که در پارت نامبر CHA (چین) امکان استفاده از فیس تام صوتی وجود ندارد و همچنین در صورت رسیدن شارژ به عدد خاصی صدایی ربات مانند پخش خواهد شد و در نهایت صدای شاتر دوربین نیز قابل خاموش کردن نیست که میتواند آزاردهنده باشد.

 • تفاوت پارت نامبر آیفون 13 CHA با ZAA در چیست؟

پارت نامبر آیفون های سری 13 با سری های قبل تفاوت آن چنانی ندارد و همچنان سری مینی آیفون ۱۳ حتی اگر پارت نامبر ZAA هم باشد تک سیم کارت است همانند آیفون ۱۲ و کلیه مدل های دیگر مثل آیفون ۱۳ معمولی، آیفون ۱۳ پرو، آیفون ۱۳ پرومکس که پارت نامبر ZAA دارند، از ۲ سیم کارت فیزیکی پشتیبانی میکنند.

 • تفاوت پارت نامبر ZZA با LLA آیفون 14 در چیست؟

سری های جدید آیفون مثل آیفون ۱۴ و ۱۴ پرو، در پارت نامبر های آمریکا و کانادا از سیم کارت فیزیکی پشتیبانی نمیکنند و درگاه خروجی سیم کارت ندارند و تنها از ESIM برای اتصال به اپراتور های تلفن همراه استفاده میکند در نتیجه واردات چنین پارت نامبر هایی از آیفون ۱۴ به کشور منطقی به نظر نمیرسد و هم چنان بهترین پارت نامبر آیفون ZAA است.

 • کدام پارت نامبر آیفون دو سیم کارت است؟

در واقع تمامی پارت نامبر های آیفون دو سیم کارت هستند و اگر به پشت جعبه آیفون دقت کرده باشید قطعا ۲ سری کد IMEI را مشاهده میکنید اما یکی از آن ها در اکثر پارت نامبر ها ESIM است و تنها پارت نامبرهای ZAA و CHA آیفون است که از دو سیم کارت فیزیکی پشتیبانی میکند.

 • معایب پارت نامبر CH آیفون چیست؟

استفاده از پارت نامبر CHA (چین) در آیفون‌ها معایبی نیز دارد. به دلیل رعایت قوانین حفظ حریم خصوصی در کشورهای آسیایی مانند چین و ژاپن، امکان حذف صدای شاتر دوربین در دستگاه‌های آیفون وجود ندارد. حتی اگر گوشی آیفون در حالت سایلنت باشد، هنگام عکاسی همچنان صدایی قابل شنیدن خواهد بود. همچنین، در نسخه‌های چینی آیفون، امکان برقراری تماس‌های صوتی و گروهی از طریق FaceTime وجود ندارد، اما امکان برقراری تماس‌های ویدئویی وجود دارد. البته که برای کاربران ایرانی این امکان که از دو سیم کارت فیزیکی هم زمان استفاده کنند مهم تر از استفاده از فیس تایم گروهی است.

 • معایب پارت نامبر ZD/A چیست؟

در ایران، آیفون‌هایی با پارت نامبرهای انگلیسی (BA/A) و اروپایی (ZD/A) نیز وجود دارند. با این حال، پارت نامبر ZD/A مخصوصاً برای کل اروپا نیست و به طور دقیق‌تر به کشورهایی مانند آلمان، اتریش، نروژ و چند کشور دیگر ارتباط دارد. هر دو پارت نامبر BA/A و ZD/A دارای یک سیمکارت فیزیکی هستند و به دلیل استفاده از یک سیم الکترونیکی، امکان استفاده از دو سیم کارت فیزیکی وجود ندارد. در این دو پارت نامبر، محدودیت نرم‌افزاری خاصی وجود ندارد و تنها محدودیت پارت نامبر ZDA، عدم پشتیبانی از دو سیم کارت فیزیکی است.

 • کدام پارت نامبر آیفون بهتر است؟

تفاوت در پارت نامبر های مختلف آیفون به دلیل قوانین و حریم شخصی کشورها و سفارش متفاوت کشور های مختلف است. سفارش بعضی از کشور ها نظیر سنگاپور و چین، آیفون ۲ سیم کارت فیزیکی است اما از نظر کیفیت هیچ تفاوتی بین پارت نامبرهای مختلف وجود ندارد و تمام گفته‌ها شایعه‌های فروشندگان و تجربه شخصی افراد است اما برای خرید ایفون بهترین گزینه پارت نامبر سنگاپور یا همان ZAA به حساب می‌آید؛ البته باز هم به استفاده شخصی افراد از گوشی وبایل بستگی دارد؛ اگر با یک سیم کارت بودن گوشی مشکلی نداشته باشید، پارت نامبر LLA یا HNA میتواند بهترین گزینه شما باشد.اگر سوالی مربوط به پارت نامبرهای آیفون دارید که در این مطلب جواب آن را نیافته اید، به صورت نظر در این مقاله ثبت نمایید تا کارشناسان فنی و فروش دیجی پویا در سریعترین زمان ممکن به آن پاسخ دهند. اگر تمایل دارید برای مشاهده تمامی گوشی های آیفون بر روی عبارت "خرید گوشی آیفون" و یا از لیست زیر به صورت تکی اقدام نمایید:

پس از مطالعه این مقاله، در صورتی که هنوز سوال یا مبحثی از تفاوت پارت نامبرهای آیفون یا بهترین Part Number آیفون برای شما به وجود آمده یا مبهم است، می توانید در همین صفحه بعنوان یک دیدگاه مطرح نمایید تا کارشناسان ما بهترین و فنی ترین پاسخ را برای شما در همین صفحه درج نمایند.


توجه: سیستم کامپیوتری فضایی اپل رو نمایی شد! با کار با دنیای سه بُعدی حیرت کنید!

برای مشاهده بر روی عکس زیر کلیک نمایید.

سیستم-اپل-ویژن-پرو-Apple-vision-pro