فهرست مطالب

سری S سامسونگ و گوشی گلکسی S23

به گزارش فروشگاه اینترنتی دیجی پویا سری گلکسی S سامسونگ همیشه یکی از محبوب ترین خانواده ها بین طرفداران گوشی هوشمند بوده است، حال با انتشار خبری در وب سایت خبری سامسونگ ممکن است Galaxy S23، آخرین گوشی این خانواده محبوب کره ای باشد و از این به بعد سری گلکسی Z، پرچمدار بی چون و چرای کره ای ها در بین گوشی های هوشمند باشد. که ممکن است زمان آن تا پایان سال 2023 پس از رونمایی گلکسی زد فولد 5 و گلکسی زد فلیپ 5 توسط سامسونگ فرا برسد.

بیشتر طرفداران سامسونگ، سری Galaxy S این برند را دوست دارند، اما ممکن است زمانی فرا برسد که این مجموعه‌ی نمادین جای خود را به گوشی‌های تاشو بدهد. شاید غول فناوری کره‌ی جنوبی عرضه‌ی مدل‌های جدید این خانواده از محصولات خود را تا پایان سال ۲۰۲۳ و با معرفی گلکسی زدفولد ۵ و گلکسی زدفلیپ ۵ متوقف کند و پس‌از آن، خانواده‌ی گلکسی S دیگر به‌عنوان پرچم‌دار روانه‌ی بازار نخواهند شد.

سامسونگ دیسپلی از حدود یک‌دهه قبل روی فناوری نمایشگرهای تاشو کار می‌کند. سامسونگ الکترونیکز نیز در چندسال گذشته بهبودهای درخورتوجهی روی محصولات سری گلکسی زد فلیپ و زدفولد اعمال کرده است تا مفهوم تاشو به یکی از جریان‌های اصلی صنعت گوشی‌های هوشمند تبدیل شود. البته در این مسیر چالش‌های بزرگی وجود دارد و غول فناوری کره‌ی جنوبی انتظار دارد میزان فروش محصولات تاشو آن هرسال روند افزایشی داشته باشد.

به‌ گزارش SamMobile، با افزایش تمرکز سامسونگ روی گوشی‌های تاشو، امکان دارد زمانی فرا برسد که سری گلکسی S، دیگر به‌عنوان پرچم‌داران واقعی این شرکت عرضه نشوند و شاید این اتفاق تا پایان سال ۲۰۲۳ و معرفی آخرین مدل از این سری با نام گلکسی S23 Ultra رخ دهد. سامسونگ باید قبل‌از این‌که توجهات از سری گلکسی S به سری گلکسی Z معطوف شود، برخی جنبه‌های گوشی‌های تاشو خود را بهبود دهد. این شرکت احتمالاً باید مدل‌های گلکسی زدفلیپ را به‌عنوان محصولات پرچم‌دار درنظر بگیرد و قابلیت‌هایی مثل DeX را روی آن‌ها ارائه کند. این برند همچنین باید از دوربین‌هایی با کیفیت بهتر و وضوح بالاتر روی گوشی‌های تاشو بعدی خود استفاده کند. مورد دیگر این‌که صفحه‌نمایش محصولات تاشو این شرکت باید ازنظر کیفیت ارتقا داده شوند و چین‌خوردگی وسط آن‌ها به‌ کمترین حدممکن کاهش یابد؛ اقدامی که طبق گزارش‌های اخیر، تأثیر آن را روی سری گلکسی زد فلیپ ۵ مشاهده خواهیم کرد.

سامسونگ درحال‌حاضر تنها شرکتی است که با جدیت زیاد به توسعه‌ی گوشی‌های هوشمند تاشو ادامه می‌دهد. این درحالی است که سایر شرکت‌ها تمرکز زیادی روی محصولات تاشو خود ندارند. ازطرفی، علاقه‌ی مشتریان تجاری به محصولات تاشو درحال افزایش است و این مورد اهمیت بسیار زیادی در ساخت مدل‌های بعدی این گوشی‌ها دارد زیرا هیچ برندی تمایل ندارد مشتریان سازمانی خود را ازدست بدهد. بدین‌ترتیب اگر شرکتی وجود داشته باشد که بتواند گوشی‌های تاشو را جایگزین سری محبوب گلکسی S کند، آن برند قطعاً سامسونگ است.

غول فناوری کره‌ی جنوبی در سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۲۲ حدود ۱۴ میلیون گوشی تاشو فروخته است که رقم بسیار شگفت‌انگیزی محسوب می‌شود. این شرکت پیش‌بینی می‌کند سال آینده ۲۶ میلیون‌ دستگاه تاشو به‌بازار عرضه خواهد کرد. به‌نظر می‌رسد با عرضه‌ی گلکسی زدفلیپ ۵ و گلکسی زدفولد ۵ در اواخر سال ۲۰۲۳، شرایط برای جایگزینی این محصولات با سری گلکسی S فراهم خواهد شد.

  • خداحافظی با سری S بعد از Galaxy S23

" درنهایت باید اشاره کنیم مسئله‌ی مهم در این زمینه، رخ‌دادن یا ندادن این اتفاق نیست و درواقع زمان اجرایی شدن آن اهمیت دارد که طبق پیش‌بینی‌ها احتمالاً اواخر ۲۰۲۳ انجام خواهد شد "

با توجه به آن‌چه گفته شد، شاید سری گلکسی S23 آخرین مدل‌هایی باشند که به‌عنوان پرچم‌داران رده‌بالای سری گلکسی اس عرضه خواهند شد و پس از آن امکان دارد سامسونگ مدل‌های بعدی این خانواده از محصولات خود را بیشتر به‌عنوان گوشی‌های هوشمند ثانویه و به‌منظور آسان‌تر کردن روند انتقال به گوشی‌های تاشو عرضه کند. امیدواریم پرچم‌داران بعد سامسونگ، محصولاتی بسیار سطح‌بالا و باکیفیت باشند و ازطرف دیگر گلکسی زدفلیپ ۵ و گلکسی زدفولد ۵ به چنان بلوغی برسند تا بتوان آن‌ها را به‌عنوان گزینه‌های شایسته برای جایگزینی به‌جای پرچم‌داران نمادین غول فناوری کره‌ای درنظر گرفت.

با توجه به محبوبیت برند سامسونگ، فروشگاه دیجی پویا انواع گوشی موبایل سامسونگ را با تخفیف ویژه در سایت خود تهیه نموده است. برای مشاهده انواع گوشی سامسونگ از لینک زیر اقدام نمایید: