فهرست مطالب

وضعیت رجیستری آیفون 14

با پیگیری تیم تحقیقاتی دیجی پویا و تایید قالیباف مبنی بر اینکه تاکنون هیچکدام از مدل های آیفون ۱۴ به صورت تجاری و انبوه وارد کشور نشده است، سخنگوی وزارت صمت وعده داد به‌زودی آیفون‌های 14 که به‌صورت مسافری وارد کشور شده‌اند، رجیستر می شوند. نزدیک به سه ماه از معرفی مدل‌های جدید آیفون می‌گذرد، اما هنوز این گوشی‌ها به‌صورت رسمی وارد کشور نشده‌اند. همچنین افرادی که آیفون 14 را به‌صورت مسافری وارد کرده‌اند، با گذشت یک ماه از فرصت رجیستری گوشی خود، با مشکلاتی روبه‌رو شده‌اند و آنتن دهی این گوشی ها عملا از کار افتاده و دیگر سرویسی از اپراتور های داخلی دریافت نمیکنند. حال «امید قالیباف»، سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد به‌زودی نحوه و روند رجیستری موبایل آیفون 14 اعلام خواهد شد و دارندگان این گوشی گران قیمت که به به صورت مسافری وارد کشور شده است میتوانند نسبت به رجیستری این گوشی اقدام کنند. او با تأکید بر اینکه در این مدت هیچ‌گونه گوشی آمریکایی به‌صورت انبوه و تجاری وارد کشور نشده است، گفت: «با توجه به اینکه این گوشی‌ها به‌صورت مسافری نیز وارد کشور می‌شود، برای آن راه‌ حل نقطه‌ای و محدود اندیشیده‌ایم و به آن رسیدگی می‌کنیم

نظر وارد کنندگان موبایل درباره رجیستری آیفون 14

در این مدت پیش‌بینی‌های مختلفی از سوی انجمن واردکنندگان موبایل برای حل مشکل رجیستری گوشی‌های آیفون 14 مطرح شد. سخنگوی این انجمن اواسط مهرماه درباره آخرین وضعیت رجیستری آیفون 14 گفته بود که هنوز شناسه این گوشی‌ها در سامانه تعریف نشده است. موضوعی که موجب شده تا حتی امکان رجیستری مدل‌های جدید آیفون که به‌صورت مسافری وارد شده‌اند، وجود نداشته باشد. حتی اواخر ماه اخیر باز هم سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل گفته بود مشکل رجیستری آیفون 14 احتمالاً در هفته اول آذر حل می‌شود.

به نظر می‌رسد این سخنان سخنگوی وزارت صمت درباره عدم واردات تجاری، مهر تأییدی بر ممنوعیت واردات آیفون به‌صورت انبوه و تجاری دست‌کم برای زمان فعلی باشد. موضوعی که در ‌نهایت به نفع مصرف‌کننده نیست و احتمالاً موجب کمبود این گوشی در بازار و شاید هم افزایش قیمت آن شود. هرچند بایستی منتظر ماند و دید چه تصمیماتی در راستای حفظ آرامش بازار موبایل گرفته می‌شود.

برای مشاهده و خرید گوشی آیفون به همراه کد رجیستری و ۱۸ ماه گارانتی شرکتی از لینک زیر اقدام نمایید:

در صورتی که قصد دریافت مشاوره رایگان برای خرید موبایل را دارید بر روی تصویر زیر کلیک نمایید:

با توجه به اینکه در این مقاله از گوشی آیفون صحبت شد، ممکن است تمایل داشته باشید تا با پارت نامبرهای آیفون بیشتر آشنا شده و بعد از آشنایی کامل و تخصصی، اقدام به خرید نمایید. با این حال دیجی پویا به شما مطالعه ی مقاله زیر را پیشنهاد می دهد: