فهرست مطالب

معرفی مختصر نمایشگر گوریلا گلس ویکتوس 2

چندی پیش گوریلا گلس ویکتوس ۲ جدیدترین شیشه‌ی محافظ کورنینگ برای گوشی‌های هوشمند معرفی شد که با سقوط از ارتفاع یک متری روی بتن هم دچار شکستگی نخواهد شد. گوشی‌های هوشمند در سال‌های اخیر بزرگ‌تر شده‌اند و درحالی‌که کاربران از گوشی‌های بزرگ استقبال می‌کنند،‌ این موضوع برای شرکتی مثل کورنینگ که شیشه‌ی محافظ می‌سازد دردسرساز شده است. با فروشگاه دیجی پویا همراه باشید و نظرات و سوالات خود را حتما ثبت نمایید.

با توجه به این موضوع شرکت کورنینگ هم با بزرگ‌شدن گوشی‌های هوشمند تلاش کرده است ساختار شیشه‌هایش را تغییر دهد تا دستگاه‌های مدرن همچنان تا حد زیادی دربرابر ضربه و سقوط از ارتفاع مقاوم باشند. این شرکت در سال ۲۰۲۰ با شیشه‌ی محافظ گوریلا گلس ویکتوس به استقبال صنعت موبایل رفت، یک سال بعد مدل وکتوس پلاس را معرفی کرد و اکنون در سال ۲۰۲۲ جدیدترین و مقاوم‌ترین شیشه‌ی خود را با نام ویکتوس ۲ معرفی کرده است.

در صورتی که شیشه صفحه نمایش گوشی به اندازه‌ی کافی مقاوم نباشد، گوشی به هنگام سقوط روی آسفالت به‌شدت خط و خش برمی‌دارد. بتن حتی بدتر از آسفالت است در نتیجه کف خانه حتی بدون فرش هم خطر خیلی زیادی برای گوشی‌های هوشمند امروزی ایجاد نمی‌کند، بااین‌حال اگر دستگاه خود را در بیرون از خانه به زمین بیندازید، احتمال آسیب دیدن آن بسیار زیاد است.

براساس گزارش سایت GSMArena، کورنینگ در نسل جدید شیشه‌ی گوریلا گلس ویکتوس (ویکتوس ۲) بیشتر از هر چیزی دیگری به مقاومت دربرابر بتن توجه نشان داده است. به ادعای کورنینگ، دستگاهی که از گوریلا گلس ویکتوس ۲ استفاده می‌کند، با سقوط از ارتقا یک متر (حدودا تا کمر) روی بتن دچار شکستگی نمی‌شود. اگر سطح برخورد آسفالت باشد، ویکتوس جدید تا ارتفاع حداکثر دو متر از خود مقاومت نشان می‌دهد.

صفحه نمایش گوریلا گلس ویکتوس 2 و تغییر عملکرد شرکت کورنینگ!

با افزایش ابعاد گوشی ها در سال های اخیر، حفاظت از این صفحه نمایش ها هم با مشکل جدی روبرو شده است؛ در سال‌های اخیر گوشی‌های هوشمند در کنار افزایش ابعاد، سنگین‌تر نیز شده‌اند. به گفته‌ی کورنینگ، گوشی‌های امروزی به‌طور میانگین ۱۰ درصد بزرگ‌تر و ۱۵ درصد سنگین‌تر از گوشی‌های چهار سال قبل هستند. هرچه وزن دستگاه بیشتر باشد، نیرویی که به هنگام برخورد با سطح زمین به آن وارد می‌شود بیشتر خواهد بود و در نتیجه آسیب پذیر تر خواهد بود.

تنها مقاومت دربرابر شکستگی کافی نیست، چون اگر شیشه‌ی پنل جلویی یا پشتی گوشی پس از برخورد به زمین خط‌و‌خش بردارد استفاده از آن ناخوشایند می‌شود. شکستگی و خط‌و‌خش دو مشکل متفاوت‌اند اما گاهی اوقات علتی مشترک دارند: افتادن گوشی روی سطحی سخت حال اگر محافظ صفحه نمایش گوشی شما مقاومت در برابر خط و خش فراوانی داشته باشد میتواند از هزینه های احتمالی ناشی از تعویض صفحه نمایش گوشی جلوگیری کند.

قرار دادن گوشی در جیب به همراه کلید یا سکه هم احتمال خط‌و‌خش روی دستگاه را بالا می‌برد. حتی میزها نیز ممکن است عامل خط افتادن روی گوشی باشند. بسیاری از دستگاه‌های امروزی افزون‌بر پنل جلویی در پنل پشتی نیز از شیشه استفاده می‌کنند و این یعنی کورنینگ باید شیشه‌ای بسازد که از هر دو طرف گوشی محافظت کند.

طبق گفته این شرکت، در شیشه‌های سری ویکتوس توانسته است به تعادل مناسبی بین مقاومت دربرابر سقوط از ارتفاع و مقاومت دربرابر خراش برداشتن دست پیدا کند. در شیشه‌ی ویکتوس ۲ بدون کاهش مقاومت دربرابر خط‌و‌خش، عملکرد به هنگام سقوط روی سطوح سخت نیز حفظ شده است.

گوشی‌های مجهز به شیشه‌ی ویکتوس ۲ در ماه‌های پیش رو عرضه خواهند شد اما هنوز کورنینگ به هیچ دستگاهی اشاره نکرده و ما احتمال میدهیم که مدل جدید گوشی‌هایی که از ویکتوس پلاس استفاده می‌کنند، به ویکتوس ۲ مجهز شوند و پرچمدار های آینده هم مانند S23 Ultra و Xiaomi 13 هم به این محافظ صفحه مجهز شوند.

با توجه به اینکه این نمایشگر در برخی از تلفن های همراه استفاده شده است بد نیست تا با انواع گوشی های شرکت دیجی پویا آشنا شوید. برای مشاهده و خرید گوشی موبایل از لینک های زیر اقدام نمایید. در موارد زیر هر کدام از برندها به صورت جداگانه قرار گرفته شده است: